Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Özel Bursa Anadolu Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Ünitesinde; 0-18 yaş arasındaki bebek ve çocukların her türlü sağlık sorunuyla ilgili olarak poliklinik hizmetleri yanında, yatılı tedavi, tetkik, teşhis, laboratuvar, ultrason, aşı, ve takip işlemleri staff doktorlarımız ile hizmet verilmektedir.
Hastanemiz; çocukluk çağın özellikleri, aciliyeti ve sağlık standartlarında ki önemi nedeniyle çocuk klinikleri olarak Sağlık Bakanlığımızın çocuk sağlığına yönelik önerileri çerçevesinde poliklinik , yataklı servis alanlarında tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Çocuk Kliniğimizde;

  • Yeni doğan bebek takibi ve aşılama
  • Sağlıklı çocuk gelişim ve büyüme takibi
  • Çocukluk çağı hastalıkları (bronşit, astım, anemi, enfeksiyon hastalıkları, üriner sistem hastalıkları, epilepsiler, ateşli havaleler vs.)
  • Hasta çocuk yataklı ve ayakta izlem ve tedavileri
  • Allerji ve astım teşhis izlem ve tedavileri
  • Acil Çocuk muayene ve müdahale

hizmetleri verilmektedir.

2006 yılından beri anne ve anne adaylarına emzirmenin önemini ve bebeklerin ilk 6 ay boyunca anne sütüyle emzirilmesi gerektiğini anlatan seminerler düzenleyerek, sağlıklı nesiller oluşturulmasını hedefleyen Anadolu Hastanesi , Bebek Dostu Hastane ünvanını alarak bu alanda çalışmalarını devam ettiriyor.

Bebek Dostu Hastane olmak ne demektir?

Anne sütünün korunması, desteklenmesi, özendirilmesi anlamında Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF ortak bildirisi olan Başarılı Emzirmede On adım, emzirmeyle ilgili temel stratejileri içermektedir. Bu global stratejiler çerçevesinde ulusal stratejiler belirlenmiştir. Anne sütünün teşviki programı çerçevesinde temel amaçlı hastane doğumlarını kapsayacak şekilde anneleri, doğum öncesi dönemden hazırlayarak, doğumdan hemen sonra emzirmeye başlanması ve hastaneden taburcu olduktan sonra da sağlık personeli izlemleriyle emzirmeyi sürdürmeleri konusunda desteklemenin sağlanması olan bebek dostu hastaneler kavramı geliştirilmiştir.

Çocuk sağlığında aşı çok önemli yer tutmaktadır.. Kliniğimizde, çocukluk dönemi hastalıklarından korunma amaçlı aşıların uygulama ve takibi dikkatle sürdürülmektedir.

Cocuk aşı Takvimi

Doktorlarımız

Doktor Adı Bölümü Özgeçmiş
  Uzm.Dr. Cemile Demirel Açıkalın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı  Doktor Sayfası