Biyokimya Laboratuvarı

Biyokimya Laboratuvarı

Çalışmalarını büyük bir özen ve titizlikle yürüten Özel Bursa Anadolu Hastanesi Laboratuvarı uluslarası standartlarda hizmet vermektedir. 24 saat hizmet veren laboratuvarımız, hasta memnuniyetini ve aciliyetini göz önünde bulundurur ve tüm testleri çalışarak en kısa sürede sonuç verir.. Güvenilir ve doğru sonuç vermeyi ilke edinen uzman doktorlarımızın denetiminde çalışan teknisyenlerimiz, konularında bilgili ve tecrübeli olup, profesyonel iş anlayışından ödün vermeden çalışmalarını yürütmektedir.
Laboratuvarımızda;
1 biyokimya uzmanı,
3 biyolog,
1 laboratuvar teknikeri,
2 laboratuvar teknisyeni,
1 kimya teknisyeni
çalışmaktadır.
Laboratuvarımızda Yapılan Çalışmalar:
Laboratuvarımızda; Biyokimya, Bakteriyoloji, Hematoloji, Seroloji, Hormon, Eliza, Tümör ve Hepatit markerleri, Torch grubu, Kuagülometrik testler, idrar, gaita ve bos tetkikleri hızlı ve güvenli çalışılmaktadır. Güvenilir sonuç ise, doğru teşhis-erken tedavi demektir.
Test çalışmalarında kullanılan yöntemler referans yöntemler olup, tüm analizler ileri teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır. Test sonuçlarının güvenilir ve hızlı alınabilmesi için birbirini destekleyici sistemler kullanılmaktadır. Her bir test gerektiğinde 2 farklı yöntemle en az iki kere çalışılmaktadır.
Cihazların son teknolojiye uygun olması yanında bakım, kalibrasyon ve ölçüm kontrolleri sürekli yapılarak optimal koşullarda çalışması sağlanmaktadır .
Laboratuvarla ilgili her türlü test, sonuç, ücret vb. bilgileri 24 saat hastanemizi arayarak öğrenebilirsiniz.
Laboratuvarımızda Kullanılan Sistemler:
– AEROSET Biyokimya Otoanalizatörü
– MEDİSPEK Spektrofotometre
– CELL-DYN 1800 Kan Sayım Cihazı
– ABBOT AxSYM Hormon Analizörü
– MT-1 Kuagülometre
– MEDİCA Na, K, Cl Cihazı
– Mikroskop, Etüv, Sterilizatörler ve çeşitli Santrifüjler.
– BİAMED MİCROTYPE SYSTEM : Cross-match, direckt coombs, indirekt coombs, soğuk aglitünasyon, ABO Rh ve sub grup tayinleri.

Doktorlarımız

Doktor Adı Bölümü Özgeçmiş
  Uzm.Ecz.Enver SARAÇOĞLU Biyokimya ve Klinik Biyokimya Uzmanı  Doktor Sayfası