Acil Servis

Acil Servis

Acil Servis; Zehirlenme vakaları , ishalli hastalıklar, yüksek ates,kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, darplar, kalp krizi-yetersizliği, ritim bozuklukları astım ve bronşit atakları , şeker koması , alerjik hastalıklar ,mide-bağırsak kanamaları intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir.
Acil servis bir hastanenin en önemli bölümüdür. Hastanemizin acil servisi, ideal bir acil serviste bulunması gereken tüm tıbbi ekipman ve ilaçlara sahip olup, düzen ve disiplin içinde 7/24 saat çalışmaktadır. Acil Servisimizde her türlü hastaya ilk müdahale, resusitasyon (yeniden canlandırma) ve acil hastalıkların tedavisi yapılabilmektedir.
Acil servisimizde acil tıp doktorları, hemşireler ve acil tıp teknisyenleri, hasta kabul ve bir güvenlik elemanı görev almaktadır. Acil hekimi tarafından değerlendirilen hastalarımız için tedavi sürecinde görev alabilecek diğer uzmanlık alanlarından hekimler davet edilebilmektedir.
*Anestezi ve Reanimasyon
*Beyin ve Sinir Cerrahisi
*Cildiye (deri ve Zührevi Hastalıklar)
*Çocuk sağlığı ve Hastalıkları
*Genel Cerrahi
*Göz Hastalıkları ve Cerrahisi
*İç hastalıkları (Dahiliye)
*Kadın Hastalıkları ve Doğum
*Kalp ve Damar Cerrahisi
*Kardiyoloji
*Kulak Burun Boğaz
*Ortopedi ve Travmatoloji
*Radyoloji
Yukarıdaki branşlardaki hekimlerimiz ,eğer acil hekimi konsültasyonunu gerekli gördüyse mutlaka hastayı muayene eder, yada gerekli müdahaleyi yapar.
Acil Servisimiz toplam 4 yataktan oluşmaktadır. Daha iyi bir hizmet sunabilmek için acil müdahale odamız, bay ve bayan için ayrı 2 ‘şer yataklı müşaade odalarımız mevcuttur. 24 saat hizmet veren laboratuvar ve röntgen bölümlerimiz, acil servise gelen hastaların tahlil ve tetkik sonuçlarını en kısa sürede teslim etmektedirler.
Hastalarımıza verdiğimiz tüm hizmetten hasta yakınlarını haberdar etmek hastanemizin prensibidir. Hasta yakınları, hastanın durumu ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir. Yapılacak tüm işlemler ayrıntılı bir şekilde önceden anlatılır. Hastanın rızası olamadan hiçbir işlem gerçekleştirilmez.
Hastanemizde sterilizasyon ve dezenfeksiyona büyük önem verilmektedir. Bu yüzden gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Acil serviste bulunan , dolaplar, yerler, lavabolar v.b, dezenfeksiyon kurallarına göre özel solüsyonlarla itinayla devamlı temizlenir. Yapılan tüm işlemler dezenfeksiyon ve sterilizasyon kurallarına uygun yapıldığı için acil serviste ve tüm hastanede enfeksiyon riski çok düşüktür.

Doktorlarımız

Doktor Adı Bölümü Özgeçmiş
  Dr. İhsan TÜRKHAN Pratisyen Hekim  Doktor Sayfası
  Dr. Vedat CEYLAN Pratisyen Hekim  Doktor Sayfası